Тимотијевиќ деновите ги поминуваше со Бред Пит! Мислењето кое го има за него го кажува јасно и гласно!

18 мај, 2020
bred

Актерот Милош Тимотијевиќ играше во „Ноемвриски Човек“ со Пирс Броснан и соработуваше со Анџелина Џоли во нејзиниот филм „Во земјата на крвта и медот“, каде што минуваше време со Пит за време на паузите.

Тимотијевиќ на Инстаграм објави фотографија со Пит и напиша: „Сосема обична слика со голем господин“, што предизвика воодушевување на неговите следбеници на таа социјална мрежа.

– Тоа е потсетник за моментите што ги поминавме во дружење и можам да истакнам дека Бред е одличен човек, а исто така и врвен актер. Случајно најдов фотографија во една од моите папки и си реков себеси: „Зошто не би го објавил тоа“, затоа што се сетив на тие денови како се дружев со него – рече Милош и откри што се неговите ставови со холивудскиот заводник.

Милош призна дека епидемијата на вирусот корона влијаела врз работата на актерите, но и на нивните финансиски ресурси. Тој исто така истакна дека тој и неговите колеги сега се на тенок мраз и не се во можност да заштедат.

– Таа многу влијаеше. Ние го планираме нашиот бизнис во текот на целата година. Уште од сега планирам за есен и зима. Сè е преместено сега. Не знаеме што ќе се случи. Се надевам дека нешто ќе започне со снимање во јуни. Гледам дека Шотра започна да работи. Филмскиот центар на Србија дозна како да се снима на безбеден начин. Тешко е за сите нас. Факт е дека особено за нас кои се хонорарни преведувачи, сè е важно. Немаме приход, ниту од театарот, ниту од снимање. Многу е тешко,сега сме на тенок мраз – рече Тимотијевиќ.