ТРАГИЧНА ЗАГУБА! По компликациите во бременоста Криси Тајген го загуби своето бебе!

1 октомври, 2020
трагично

„Ние секогаш ќе те сакаме“

Познатата манекенка, водителка и сопруга на пејачот Џон Леџенд, 34-годишната Криси Тајген ги загрижи обожавателите откако пред неколку дена беше пренесена во болница поради обилното крварење кое не престана. Имено, таа преку својот Инстаграм профил ги извести своите обожаватели од длабока болка дека го загуби третото дете, синот Џек, поради низа компликации во нејзината бременост.

Криси требаше да роди брат, двегодишниот Мајлс и четиригодишната Луна, за неколку месеци. Сепак, по неколку дена поминати во болница, таа објави црно-бели фотографии преку кои откри како го изгубила малото момче кое го чекала.  Ние сме во голем шок и длабока болка за која можеби сте имале само шанса да слушнете досега. Никогаш порано не сме чувствувале ваква болка ’, напишала жалената мајка под објавата.

„Нашиот Џек – жал ми е што мораше да се соочиш со толку многу компликации кога си роден. Нас ни е што не можевме да ви обезбедиме дом што ќе ве спаси и ќе обезбеди безбедно закрепнување. Ние секогаш ќе ве сакаме ’, напиша таа под фотографиите веднаш по големата загуба. Да потсетиме, пред само неколку дена, сопругата на популарниот пејач се пожали на силна болка и обилно крварење: „Неколку недели лежев во кревет и строго одмарав. Само продолжувам да мочам и да се бањам двапати неделно, без да се туширам. И цело време крварев нон стоп. Сега сум на половина пат до породувањето “, изјави Криси на видеото и додаде дека вчерашното крварење било поинакво. „Се чинеше како некој да ја вклучил славината и да остави да тече полека нон-стоп“, напишала тогаш, по што веднаш била пренесена во болница.