Трејлерот за тајнатa љубов на „Нетфликс“ за геј двојката 65 + годишна возраст. Љубовна приказна која ќе ве расплака

23 април, 2020
maxresdefault

Од вистинско злосторство,  до храна до природата, Нетфликс произведува некои сериозно неверојатни документарни филмови, но еден од неговите најнови документарци апсолутно ќе ве погоди директно во срцето. Тајната љубов, која е снимена помеѓу 2013 и 2018 година, ја документира љубовната приказна на 65 годинишната Тери Донахју и Пат Хеншел, кои започнале да се дружат во 1940-тите години, но нивната врска ја чувале во тајност од семејството и пријателите.

 Тогаш, поради стравувањата да бидат демантирани и малтретирани од тоа да бидат едноставно тие што се, тие не можеа отворено да бидат заедно. „Моравме да бидеме многу внимателни“, рекоа тие во трејлерот.

Преку сето тоа, тие застанаа една до друга додека Тери за жал  почина во 2019 година од Паркинсонова болест. Но, сепак, нивната љубов останува и е одличен потсетник за сите дека љубовта е прекрасна.

“Што ми значи таа?” Пат рече во трејлерот кога ја прашаа за Тери. “Таа ми значи сè”. И кога рече дека таа ќе ги прекрши правилата во текот на нејзиниот живот, Тери одговори: „Да. Затоа сум среќна“. Погледнете го целиот трејлер погоре пред „Тајна љубов“ да дебатира на Нетфликс на 29 април.