Убавината ја третират како имот: Познати ѕвезди кои ги осигурале своите тела!

14 април, 2020
gi osigurale svoite tela

Што најмногу ви се допаѓа во вашиот изглед? Очите? Носот? Или можеби усните? Дали некогаш сте размислувале да ги осигурате? На крајот на краиштата, ако нешто им се случи, можете да добиете. Ако не морално, тогаш сигурно материјално:)

Ова го направија некои познати личности. Се чини дека одредени делови од телото не само што ве прават убави, туку се и вреден имот. Во случај на оштетување, што може да придонесе да ја загубат работата и нивниот посебен статус на ѕвезди, познатите личности решија да ги осигураат своите тела.

Ким Кардашијан

Да започнеме со една од најпопуларните славни личности од нашето време – шокантната Ким Кардашијан. Кој е нејзиниот најистакнат дел од нејзиното тело? Така е – тоа е нејзиниот задник, а оваа sвезда го обезбеди со 21 милиони долари.

Џулија Робертс

Која е најатрактивната карактеристика за оваа актерка? Бујна коса? Витка фигура? Сепак не. Најистакнатиот атрибут, барем според нејзино мислење, е нејзината незаборавна широка насмевка, која е проценета од осигурителната компанија на 30 милиони долари.

Мадона

И покрај фактот дека е пејачка, актерка и режисерка, а не манекенка од списание, Мадона си ги обезбедила градите со 2 милиони долари! Значи, ако нешто се случи со овој дел од телото, таа има право да бара отштета и не само што може да се врати во првобитната форма, туку може и значително да ја подобри нејзината финансиска состојба.

Мараја Кери

Поп дивата Мараја Кери исто така реши да ги обезбеди своите убави нозе. Според извештаите на западните медиуми, износот на осигурување во нејзиниот случај е навистина неверојатен – 1 милијарда долари! Да, ова не е грешка.

Ријана

Ријана е најпознатата и најпосакувана жена на светот. Нејзините нозе се наоѓаат на насловните страници на многу списанија и музички спотови, па затоа нема да изненади никого што ги осигурала за повеќе од 1 милион долари.

https://www.instagram.com/p/B4S9duFBsIa/?utm_source=ig_embed