Убавиот актер откри како изгледаше судбоносната средба со Софиа Вергара!

12 април, 2020
kiss

Софиа Вергара (47) и Џо Манганиело (43) уживаат во брак пет години, а американскиот актер сега опиша како изгледаше нивната прва средба.

Колумбиската актерка во тоа време сè уште била верена со американскиот претприемач Ник Лоб. Тие се запознале на прослава во 2014 година, а во тоа време.

Поради тоа, Џо се воздржувал, иако Софиа веднаш го привлекла.

Две недели откако се запознале, Софиа ја откажала веридбата, а Џо тогаш можеше да започне со освојувањето на нејзиното срце.

„Таа носеше фустан во кој изгледаше прекрасно, а јас едноставно не можев да ги тргнам очите од неа“, кажа актерот.

Тој опиша како колегата Тајлер Фергусон влијаел врз нивната средба.

„Тој ми кажа дека неговата пријателка Софиа сака да дојде и да ме поздрави. Му одговорив: О, твојата пријателка Софиа чиј вереник е исто така тука на прославата. Фергусон тогаш кажа: Не, не, не, таа само сака да дојде и да разговара. Знаеш, таа е твој голем обожавател“, опиша актерот.

Сè уште не му се верувало. Се плашел од Лоб, па затоа милостиво ја поздравил Софиа, но сепак не го побарал нејзиниот телефонски број.

Тој подоцна признал дека е збунет за оваа средба. Но, само неколку недели подоцна, поранешниот главен уредник на списанието „Пипл“, Џес Кејгл, му испратил е-маил дека Софиа ја откажала својата веридба и наскоро ќе го објави во јавноста.

Потоа, Џо, не сакајќи да губи повеќе време, веднаш му се јавил на Фергусон.

„Не знам во каква емоционална состојба е, но кажи и дека сакам да излезам со неа. Потоа го земав нејзиниот број и ја повикав. Разговаравме и се смеевме“, опиша актерот.

Потоа тој со авион заминал за Њу Орлеанс каде Софиа снимала филм и таа беше воодушевена од неговиот потег.

Тие закажале состанок следната недела, а остатокот е историја.

Тие се верија на Божиќ во 2014 година по шестмесечна врска, а се венчаа во 2015 година.