Вака се полнат батериите: Џенифер Лопез ги истакна облините во минијатурно бикини

24 септември, 2020
1315695

Џенифер Лопез и Алекс Родригез продолжуваат да уживаат во своето романтично бегство од секојдневниот живот, а како идеална локација ги избраа карипските острови Турк и Каикос, каде уживаат во морето, сонцето, но и романтиката, а латино дивата воодушевува со својот изглед во минијатурни бикини.

Тие не можат да избегаат од љубопитните папараци, па ги најдоа дури и во далечните, егзотични Кариби, поточно во Турк и Каикос, каде што Џенифер Лопез и Алекс Родригез уживаат во бегство од секојдневниот живот, полнејќи ги батериите за новите деловни обврски што ги носи есента. .

Откако вчера се фотографираше во неонски розови бикини, таа ги промени и овој пат се одлучи за верзија со печатен дезен, благодарение на што уште еднаш ја истакна својата линија и облини, на кои ѝ завидуваат и помладите девојки.

Имено, добро е познато дека уште пред да „влезе“ во нејзиниот живот Алекс Родригез, поранешен славен бејзбол играч, Џенифер Лопез работеше напорно за да биде секогаш во топ форма, а со помош на вереникот го засили тренингот и го донесе речиси своето тело до совршенство.

Џенифер Лопез (51) и тоа како е свесна дека изгледа добро, па затоа не се двоуми да ги истакне облините кога и да може. А, дека е среќен што латино дивата се согласи да се омажи за него, покажува и потегот на Алекс Родригез, кој ја фотографирал својата свршеница за спомен во океанот.