Вистината за разводот на Амал и Џорџ Клуни

23 април, 2020
Naslovna

Еден од најинтригантните бракови во Холивуд е оној на 58-годишниот актер Џорџ Клуни и 41-годишниот адвокат за човекови права Амал Клуни. Брачна двојка која ја чува својата приватност и семеен живот надвор од очите на јавноста и ретко зборува за нив во јавноста, честопати се на мета на странските медиуми, кои секој пат носат нови информации за наводни брачни проблеми и евентуален развод, и во ситуација како сега, каде и сопружниците не се гледаат во јавноста долго време, гласините за развод стануваат се погласни. Ова е причината зошто. Ви претставуваме некои од ситуациите што нивниот брак го донеле на несигурни нозе, кои биле објавени од списанието ОК.

Првите натписи за тешкотиите во рајот меѓу сопружниците се појавија во почетокот на 2019 година кога парот ја имаше својата прва голема расправија. Според таблоидот, Амал, по жешка дискусија со Џорџ, ги собрала работите и со нивните близнаци Александра и Ел, избегала во нивниот дом во Сардинија. Актерот, наводно, се обидел да ја контактира со денови за да се осигура дека сè е во ред со децата, но таа уредно ги игнорирала неговите пораки и видео повици. Извор откри во таа пригода дека кога дошла во Сардинија, Амал му рекла на Џорџ дека може да спие само во куќата за гости.

Проблемите продолжиле само неколку недели подоцна на другиот крај на Европа, поточно Лондон, каде парот имаше луксузна вила. Поточно, Амал, наводно, поминала неколку дена во британската престолнина придружена од пријатели со кои уживала да излегува и да пие. Извор близок на адвокатот тогаш открил дека г-ѓа Клуни била незадоволна од брачниот живот, поради што таа сè повеќе барала смиреност во алкохолот.

Исто така, постојат и шпекулации за брачното неверство, некогаш најпосакуваниот ерген во Холивуд. Поточно, Џорџ некогаш бил поврзан со војвотката од Сасекс Меган Маркл и бившата девојка Стејси Кијблер. Сепак, најмногу прашина во март годинава се крена од наводна романса со колешката од големиот екран, 52-годишната Џулија Робертс. Актерот полетал во Лос Анџелес од семејниот дом во Англија за да одвои одредено време за себе, но ја искористил можноста да ја види својата стара пријателка Џулија.

Со зголемените знаци на развод, информациите протекоа во јавноста дека Џорџ веќе се консултирал со тим на адвокати за да открие колку овој чин ќе го чини. Медиумите исто така изјавиле дека актерот дел од богатството го ставил на различни банкарски сметки низ светот се со цел за Амал да не може да извлече повеќе од него.

Инаку, двојката последен пат беше видена во јавноста на 6 декември 2019 година на 23-то Годишно здружение за дописници на Обединетите нации во Њујорк. Џорџ дојде како придружба во Амал, кој тогаш ја доби Светската награда за граѓани на УНЦА во 2018 година.