За бившата дадилка одлепија Луис Хамилтон и Џастин Бибер. Презгодната Синди го помати умот на посилниот пол!

27 април, 2020
2208869_000000000000_ls

Синди Кимберли е девојка што ја поврзуваа со шампионот во Формула 1 Луис Хамилтон, а пред него многу други познати личности паднаа заради убавината на оваа убавица.

Како тинејџерка го шекна Џастин Бибер, кој ја најде нејзината фотографија на Инстаграм и организираше „потера“ за неа.

View this post on Instagram

inside out

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on

Неговите фанови и го открија набрзо идентитетот.

https://www.instagram.com/p/B61kAUlATti/?utm_source=ig_embed

Кимберли во тоа време работеше како дадилка, за да може да плати за своето образование, но во меѓувреме, таа се претвори во згоден модел и добро ја искористи славата која и ја донесе Џастин Бибер.

View this post on Instagram

🌞🌞

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on

„На почетокот бев презаситена од емоции и не знаев како да се справам со популарноста. Сега, навикната сум на тоа. Сепак, мојот живот е сè уште нормален. Одам во средно училиште и сакам да учам уметност”, рече тогаш 17-годишната Синди, која денес успешен модел.

И тогаш во 2019 година шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон беше фатен во Барселона како се гушка со 14 години помладата Синди.

View this post on Instagram

issa mood

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on

Двајцата не сакаа да ја потврдат врската и, како што одминуваше времето, папараците ги следеа, но не дознаа ништо.

View this post on Instagram

we love a happy lady

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy) on