Знаела дека веќе ништо нема да е исто Џенифер живеела во страв

24 јуни, 2020
Annotation 2020-06-24 185955

Ја отворила душата после долги години

Лесно е после 3 децении долга актерска кариера, 51-годишната Џенифер Анистон оствари улоги во бројни телевизиски и филмски успешни проекти, најзначајната улога секако дека и е улогата на Рејчел во познатата серија “Friends” која се снимала од 1994 до 2004 година. Иако истата и донела бројни награди и и отворила врата за понатамошни улоги, глумицата сега искрено призна како улогата во “Friends” и донела и голем страв.

View this post on Instagram

Hi from the girls across the hall 👋🏼

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Наиме, во склопот на шоуто “Аctors on Actors” Џенифер разговарала со колeшката од сетот и долгогодишната пријателка 56-годишната Лиса Кудроу на која во искрениот разговор и се доверила како поради серијата “Friends” долго се борела со стравот дека веќе ниедна улога нема да биде толку добра како улогата на Рејчел. Миленичката на Холивуд раскажала дека улогата во хит серијата и била многу повеќе од само обична работа и поради тоа по завршувањето на снимањето била свесна дека во ниеден понатамошен проект  во иднината нема веќе толку да се забавува со колегите, тоа на глумица и претставувало одреден страв  за понатамошните прифаќања на проектите.

Исто така дублерот се присети во разговорот на драгите сцени од снимањето, а Џенифер признала и како во текот на последните неколку месеци, кои ги поминала во изолација во својот дом поради корона вирусот, често ги гледала епизодите на серијата.