Списанието „People“: Ова е најсексапилниот маж на Светот во 2020 година!

18 ноември, 2020
a610a9de-9a52-4332-bf6f-715744e0ad87

Мајкл Б.Џордан е најсекси маж на Светот, барем ако се консултирате со списанието „People“ и нивниот годишен избор.

Триесет и тригодишниот актер, најпознат по улогите во „Creed“ и „Black Panther“, синоќа беше прогласен за годинешен победник во шоуто на Џими Кимел.

За да ја зголеми неизвесноста и да го намали ризикот од ширење на коронавирусот, Џордан пристигна на сцената во жолт хазмат костум и откри кој е само кога публиката погоди за кого станува збор.

Во интервју за списанието, Џордан рече дека жените во неговото семејство се „дефинитивно горди“ на неговата ласкава титула.

Џордан, кој исто така се пофали со титулата на Instagram, им се придружи на другите добитници на списанието „People“, како што се Џон Леџенд, Идрис Елба, Крис Хемсворт, Чанинг Тејтум и Дејвид Бекам.

Леџенд, победникот во 2019 година, изјави дека тоа е големо искуство за него, но и дека е подготвен да се откаже од титулата.

Луѓето наведуваат дека Џордан се борел и за правдата надвор од екранот. Тој беше активен глас во движењето „Black Lives Matter“ и се залагаше за регистрација на гласачите пред неодамнешните избори.

Тој откри дека се надева дека ќе произведе и режира повеќе и ќе дејствува помалку во следната деценија.

„Само сакам да растам, која и да е мојата следна еволуција“, рече тој, додавајќи дека се надева дека тогаш ќе основа семејство. „Сакам да имам влијание низ целиот Свет а не само преку улогите што ги играм“, заклучи тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi