Стигаат сосема различни пирати од Карибите, еве кој ќе ја има главната улога

28 јуни, 2020
Annotation 2020-06-27 184242

Австралиската глумица Маргот Роби ќе ја има главната улога во новото продолжение на Пиратите од Карибите, во филмот каде што ќе доминираат жените. Славната Disney филмска франшиза треба да го претстави филмот во сосема ново светло.

Новото продолжение, кое е во рана фаза од развојот, претставува нов обид на Холивуд, филмски хитови повторно да бидат снимени со жени во главната улога, како во филмовите “Ghostbusters” во 2016 со Мелиса Мекарти , и “ocean’s 8” во 2018. Каде што сите главни улоги на криминалци беа женски.

View this post on Instagram

🍉

A post shared by @ margotrobbie on

Засега нема никакви информации во врска со филмот за кој сценариото го пишува Кристина Ходсон. The Hollywood Reporter објави дека станува збор за нов проект кој нема никаква врска со претходно најавениот филм од франшизата кој нема да има “женски акцент”.

Петте филмови од досегашната франшиза на Пиратите од Карибите, во кои Џони Деп ја играше главната улога на Џек Спероу во 2003 на кино благајните заработија повеќе од 4,5 милијарди долари.