Стигна трејлерот за биографијата на Арета Франклин!

3 јули, 2020
areta

Пред да почине во 2018 година, Арета Френклин лично ja избра Џенифер Хадсон да игра во филмот за нејзиниот живот, и иако никогаш не се сомневавме во проценката на една од најмоќните жени на соул музиката, работите што имавме прилика да ги видиме  во штотуку објавениот трејлер нè наежија по целото тело. Хадсон во филмот Respect апсолутно оддава почит на еден од најмоќните вокалисти во историјата на музиката.

Кога се снима биографија за култни музичари, одлуката за тоа кој ќе го толкува ликот  и вокалното дело за лицето што за кое се раскажува може да биде доста контроверзно. Џенифер Хадсон досега докажа дека е одлична пејачка, особено во филмот Dream Girls, но се чини дека ова е премногу дури и за нејзините натчовечки гласовни способности. Трејлерот премиерно беше прикажан на доделувањето на наградите BET, откако Хадсон ја изведе фантастичната песна Young, Gifted & Black Nine Simone од чија изведба гледачите беа воодушевени.

Филмот Respect jа проследи кариерата на Арета Френклин од нејзините адолесцентни денови кога пееше госпел во Баптистичката црква на нејзиниот татко во Детроит до глобалната слава што ја постигна во 1960-тите. Сценариото исто така има за цел да фрли светлина врз честопати занемарениот ангажман на Арета во Civil Rights Movement, и добиваме навестување за ова во трејлерот кога Хадсон / Френклин вели: „Мора да го рушите мирот кога не можете да го добиете мирот“.

Сценариото е напишано од Трејси Скот Вилсон, а ќе биде режирано од страна на јужноафриканскиот режисер Лизл Томи, а во кастингот покрај Хадсон се наоѓаат кралицата Латифах, Аудра Мекдоналд и Мери J. Блиџ. Филмот не треба да излезе се до 15 јануари, така што ќе почекаме додека не го видиме финалниот резултат, а трејлерот погледнете го подолу:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi