Судбоносното „ДА“ ќе го каже преку камера: Тејлор Свифт не сака да чека повеќе!

21 август, 2020
5f1b51a6f0f41936cb008fc7

Популарната американска пејачка, 30-годишната Тејлор Свифт конечно одлучи да ја овековечи својата љубовна врска со една година помладиот актерот Џоео Алвин. Со оглед на тоа што размислуваше за свадба веќе некое време овој пат ниту пандемијата нема да ја спречи, бидејќи церемонијата ќе се одржи преку Zoom, пишува Gossip Cop.

Ова не е прв пат кога пејачката споменува брак и размислувала за тоа, а ако се верува во гласините, таа неодамна одлучи да ја претвори тригодишната врска во среќен брак. Планираната венчавка треба да трае, не помалку ни повеќе, најмногу пет минути затоа што судбоносното „да“ ќе се изговори пред камерата на нивните компјутери, поточно преку веб-апликација. Голема и раскошна свадба првично беше планирано да се одржи во Обединетото Кралство, но со оглед на ситуацијата, тие повеќе би го сториле тоа „на брзина“, објаснува извор за гореспоменатиот медиум. Но, со доаѓањето на подобри времиња, таа ќе организира и голема прослава каде ќе ја сподели својата среќа со пријателите и колегите.

Да се потсетиме, иако не се појавуваат често во јавноста, има гласини за нивната свадба веќе некое време. Двојката се запозна во 2017 година, откако Тејлор раскина со британскиот актер Том Хидлстон. Интересно е што нејзиното сегашно момче во тоа време беше добар пријател со нејзиниот поранешен, па многумина коментираа и за тоа како кантри-вездата е „слаба на момците од островот“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris