Судијата го нарече Џони Деп чудовиште!- „Страшно е што ѝ направи на својата поранешна сопруга“, тврди тој! Се предвидува крај на неговата кариера!

17 ноември, 2020
Screenshot_2

Џони Деп успеа да ги вклучи сите, вклучително и медиумите, во неговата разорна тужба за развод од актерката Амбер Херд. Не само што се расправаше преку нив со Амбер, туку тој го тужеше „The Sun“ за клевета затоа што тие го нарекоа насилник. Но, тој неодамна го загуби случајот против „The Sun“, пренесува entertaintimes.com. Претходно овој месец, судијата Ендру Никол пресуди дека публикацијата со право го нарече Деп насилник што тепа жени за сите докази презентирани на суд.

Тој исто така рече дека ги прифаќа доказите на Амбер за природата на нападот што Деп го извршил против неа. Никол призна дека она што Херд го претрпела додека била со актерот сигурно било застрашувачко. На пример, во еден случај Деп намерно го пресече прстот, а потоа пишуваше со крвта на идот. Сепак, тој ја обвини својата поранешна сопруга за повредата, која пак тврдеше дека тој е оној кој ја повредил, фрлал работи кон неа, задавувајќи ја, тегнејќи ја за коса и генерално ја тепал. Но, Деп беше категоричен дека тој е вистинската жртва во целата приказна, па рече дека Херд му го скршила прстот за време на една од нивните физички пресметки. Тој исто така ја обвини актерката дека вршела нужда на нивниот хотелски кревет.

Сепак, Никол не се согласи со тврдењата на Деп, велејќи, на пример, дека е невозможно Херд да изврши нужда на креветот затоа што, според доказите, во тоа време престојувала во хотелска соба, додека актерот го немало, што значи дека тој ја измислил приказната.

По пресудата, Деп објави дека бил замолен да се откаже од улогата на Гринделвалд во филмската серија „Фантастични ѕверови“, а според „Insider“, оваа загуба на улогата во претстојниот филм е само почеток и се предвидува дека кариерата на Деп ќе заврши наскоро. Овој медиум тврди дека Деп веќе се борел професионално и пред да стапи во контакт со Херд затоа што сите последни филмови што ги снимил не поминале добро на боксофисот, а сега ќе му биде уште потешко. Зборувајќи за „Insider“, Неама Рахмани, поранешен федерален обвинител, рече дека кариерата на Деп можеби никогаш нема да се опорави.

Рахмани рече дека Disney веќе го изгубил интересот за Деп откако бил исфрлен од „Пиратите од Карибите“ и тешко дека другите големи студија сепак ќе сакаат да работат со него по сето ова, а друг поранешен обвинител исто така предвиде дека Деп би можел да стане следниот Харви Вајнштајн.

Стејси Џонс, извршен директор на Hollywood Branded, ја нарече одлуката на Warner Bros за раскинување на односите со Деп како многу добро организиран план. На крајот на краиштата, од актерот беше побарано да даде оставка веднаш по објавувањето на пресудата.

Џонс додаде дека Warner Bros всушност немал избор во ова прашање затоа што „Фантастични ѕверови“ е семеен филм. „Затоа, фактот дека во филмот глуми некој што е обвинет за тепање жени и уживање во дрога и алкохол е невозможно да се поврзе со суштината на филмот“, објасни таа.

Но, Деп претходно изјави дека нема да се предаде без борба. Иако ја остави улогата во филмот, тој сепак планира да го обжали својот случај пред лондонскиот суд.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi