Сулејман Величенствениот ќе ја купи куќата на познат Српски Турбофолкер.. Ајде машала :)

4 август, 2020
Annotation 2020-08-04 185554

Вилата на Милош Бојаниќ на црногорскиот брег отсекогаш била привлечна за многу домашни и странски купувачи, кои му нудеа милиони на пејачот, а неодамна Сулејман Величествениот од серијата со исто име или Халит Ергенч се заинтересира и за овој имот!

<p>Vila <strong>Miloša Bojanića </strong>na crnogorskom primorju oduvek je bila atraktivna za mnoge domaće i strane kupce, koji su pevaču nudili milione, a odnedavno je za tu nekretninu zainteresovan i <strong>Sulejman Veličanstveni </strong>iz istoimene serije iliti <strong>Halit Ergenč</strong>!</p>

Како што се шпекулира, уметникот има намера да направи филм во Црна Гора, веднаш штом се отворат границите, а неговиот тим го привлече токму куќата на фолкерот во Баошичи. Тој ја изгради оваа вила во осумдесеттите години на минатиот век, а за нејзиното реновирање плати 15.000 евра пред неколку години.

Милош од вилата има директен пристап до морето, што особено им се допадна на агентите на Сулејман. Тие му покажаа на актерот фотографии од имотот, а тој заклучи дека вакво нешто добро ќе му дојде за неговиот летен одмор, со оглед дека тој ќе има повеќе мир и слобода во Црна Гора отколку во Турција, каде што папараците постојано го следат.

Со оглед на сето ова, прашање е кога некој од неговите луѓе ќе затропа на вратата на Милош со соодветна понуда, открива изворот. Во оваа прилика, го поканивме и Бојаниќ, кој рече дека е подготвен го угости Ергенч, но не и да му ја продаде куќата.

– Јас сум тој Сулејман кој треба да ужива во сè што има стекнато. Вилата што ја купив пред 30 години им ја дадов на моите синови и тие сега се шефови. Мојот син сака да стане Сулејман таму. Тој слезе со американски долари и сака да направи невидено лудило. Сакав ја го продадам пред многу време, но моите внуци одлучија дека нема да има продажба. Така, Сулејман може да дојде само на скара, кафе во куќата – вели Бојаниќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris