Светот бруи за четвртата бременост на Кејт Мидлтон, обожавателите разочарани!

15 мај, 2020
кејт

Откако се прочуло дека Кејт Мидлтон за време на изолацијата останала бремена по четврти пат, бројни обожаватели на војводата и војвотката од Кембриџ многу се израдувале.

Меѓутоа, набрзо доживеле големо разочарување, бидејќи во јавноста нема потврда од кралското семејство.

“Веќе некое време се чини дека Кејт сака четврто дете и верувам дека шансите и се поголеми да и се исполни желбата за време на изолацијата”, изјавил извесен извор.