Светски познати лица ги присилувале своите жртви на секс па ги уценувале

16 август, 2020
pjimage-2020-08-15t102144-163

Харви Вајнштајн

Откако „Љу Јорк Тајмс“ објави приказна во која откриле дека продуцентот Харви Вајнштајн (67) злоупотребувал веќе жени 30 години, а осуммина се согласиле да го покрие сето тоа, неговата сопствена продуцентска компанија „Вајнстин Компани“ го отпушти, а неговата сопруга го напушти.

Повеќе од 40 жени го обвинија за сексуална злоупотреба, а некои тврдат дека ги силувал. Неговите жртви беа Гвинет Палтроу, Анџелина Џоли, Џудит Годрече, Кетрин Кендал, Ема де Каунс, Кара Делевингн, Ешли Џуд, Леа Сејдукс, Мира Сорвино и Фиренца Дарел …

Италијанската актерка и режисерка Азија Аргенто изјави дека Вајнштајн ѝ ја пикнал раката под здолништето, ѝ ги раширил нозете и „насилно ѝ пружал орален секс“.

– Му реков да престане и се обидов да го истуркам. Бев преплашена, а тој беше огромен. Тоа беше кошмар. Не се согласив со тоа. Почнав да се преправам дека уживам во тоа што е можно побрзо престане. Се чувствувам видовно денес затоа што не се потрудов да го тргнам од мене – рече Азија, една од многуте жртви..

Тери Ричардсон

Познатиот моден фотограф, наводно, злоупотребувал жени скоро две децении и иако приказните за неговото несоодветно однесување на сет циркулираат од 2001 година, Тери Ричардсон (54) има соработувано со голем број на познати личности, меѓу кои и Барак Обама, Опра Винфри, Кејт Мос, Лејди Гага и Ким Кардашијан. Тој порано наплаќаше над 150.000 евра на ден за услуги.

Манекенката Ана дел Гаизо (34) го опиша своето искуство со Ричардсон.

– Бевме на снимање кога тој само ја извади машкоста. Тој сакаше орален секс и згора на се сакаше да го снима сето тоа. Бев во тотален шок и само сакав да избегам – тврди Ана.

Објавен е и разговор со 17-годишно девојче, во кое девојчето пишува дека не сака секс, а тој одговара дека таа потоа може да работи во ресторан за брза храна. Приказните за злоупотребените модели се слични и бизарни. Тој ги охрабр увал да имаат сексуални експлицитни пози и ги замолил да ги соблечат облеките, по што ќе им се придружи на сетот и ќе иницира сексуален контакт додека друг фотограф ќе продолжи да ги фотографира. Неговиот портпарол негираше сè.

– Тој е уметник познат по својата експлицитна работа, толку многу интеракции беа експлицитни и сексуални по природа, а сите што учествуваа се согласија со тоа – се наведува во нејзината изјава.

По бројните обвинувања, соработката со Ричардсон ја отакжаа: Vogue, Vanity Fair и GQ, а ниту модните куќи „Валентино“ и „Булгари“ не го сакаат.

Џејмс Тобак

Сценаристот и режисерот од Холивуд е познат по филмовите „Грешка“ и „Коцкар“. Над 200 жени го обвинија за сексуална злоупотреба и напад. Тој, наводно, ги канел во хотелски соби, приколки за филмови или паркови за аудиции и интервјуа и таквите состаноци наскоро ќе станат сексуални.

Џејмс Тобак (74) ги негираше сите обвиненија и вели дека никогаш не ги видел повеќето жени, а ако запознал некои, тоа било пет минути и не се сеќава.

Крис Савино

Откако скоро 12 жени го обвинија за сексуално вознемирување и несоодветно однесување, Крис Савино беше отпуштен од Никелодеон, телевизиска мрежа наменета за деца и млади. Покрај тоа, некои поранешни девојки тврдат дека им се заканувал и ги уценувал по раскинувањето.

– Искрено ми е жал и се срамам – напиша креаторот на цртаниот филм ‘Домот на гласот’.

Кевин Спејси

Ентони Рап (48) имаше 14 години кога 26-годишниот Кевин Спејси (60) го покани на забава, а на крајот на забавата, се приближи кон него, го крена и го фрли на креветот.

– Ме крена како зетот што ја носи невеста. Не се спротивставив веднаш, бидејќи не сфатив што се случува. Ме фрли на креветот и легна на мене. Тој се обиде да ме заведе “, рече Ентони.

Спејси реагираше веднаш и се извини, додавајќи дека бил пијан. Покрај тоа, тој откри дека е геј.

Бен Афлек

Откако една корисничка објавила видео на Твитер на кое се гледа како Бен Афлек (47) ја допира Хилере Бартон (37) на градитесе ограси  и ѕвездата на серијалот „One Tree Hill“.

– Не заборавив. Ви благодарам за тоа, јас бев само дете – напиша актерката која своевремено имаше 21 година. Афлек ѝ се извини преку Твитер.

„Се однесував несоодветно кон госпоѓицата Бартон и искрено се извинувам“, напиша тој. И уметникот за шминкање, Аннамари Тендлер, опиша незгодна средба со Афлек на Златните глобуси пред три години.

„Би сакал извинување од Бен Афлек, исто така, за грабањето на мојот задник“, напиша таа. Таа додаде дека одел до неа, го зграпчи задникот и го турна прстот меѓу нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris