Sвездата на Хари Потер и неговата девојка за прв пат видени со тукушто родената ќерка

23 мај, 2020
profimedia-0521403325-830x0

Глумецот Руперт Гринт (31) кој се прослави со улогата на Рон Визли во филмскиот серијал Хари Потер, стана татко за прв пат откако неговата девојка Џорџија Грум  (28) на свет донесе девојче чиво име сеуште не е познато на јавноста.

Веднаш после овие убави вести, парот не се огласил, а папараците ги сликале додека ја шетале својата наследничка долж улиците на Лондон.

Џорџија и Руперт биле облечени опуштено, на лицето имале наочари за сонце како и заштитни маски за да се заштитат од корона вирусот.

Ќерката била во количката.

Погледнете ги фотографиите од прошетката.