Својата кариера ја започна со голи сцени, а денес, на прагот на 60-тите години на минатиот век, сè уште ја држи титулата за најубава жена на светот!

29 септември, 2020
моника

Со години, Моника Белучи ја држи титулата најубава жена на светот, на која сите и се восхитуваат каде и да се појават.

Италијанската актерка Моника Белучи ја носи титулата една од најубавите жени во светот која Мајката природа ја имала надарено уште од рана возраст, кога нејзините родители наводно ја криеле од curубопитните погледи и прашањата за тоа како е можно нивната ќерка да е толку убава, за да не можат да ја избегнат.

Убавата Моника денес го слави својот 56-ти роденден, а нејзината убавина и се восхитува каде и да се појави и ретко кој може да ги тргне погледите од неа. Пред актерството, таа имаше моделска кариера која започна на 16-годишна возраст, работејќи прво како модел во Италија за Долче и Габана, а потоа во ЊуЈорк и Париз, каде беше забележана од други големи дизајнерски куќи, а наскоро го сними и својот прв филм „Живототсо синови “.

Таа немаше проблем да снима голи сцени и да се соблече пред камерата, па нејзините актерски почетоци ги обележаа токму такви сцени, но улогата во филмот „Малена“, кој ја одбележа нејзината кариера, ја однесе на ѕвезденото небо. Потоа следуваа „Пакт со волците“, „Солените на сонцето“, „Дракула“, „Страста“, „Џејмс Бонд“ и сè друго е историја на големата актерска ѕвезда и икона за убавина.

Нејзиниот изглед и денес испушта сексапил, а нејзиниот профил на Инстаграм, каде има 3,4 милиони следбеници, е полн со провокативни фотографии на кои гордо ги истакнува своите бујни облини. Многумина не можат да им одолеат, а 18-годишниот Никола Лефевр, со кого е во љубовна врска од 2017 година и кого го криеше од јавноста веќе две години, не можеше.