Таа беше обожавана актерка во хит серијата и голема холивудска надеж: Денес се опива и не личи на себе! (ФОТО)

25 септември, 2020
хехеххех

Фотографите ја фатија како ужива на сонцето и голтки бело вино од пластична чаша на скалите од нејзиниот дом во Лос Анџелес.

Во раните 2000-ти, Миша Бартон беше врвната девојка. Сите што ја гледаа хит серијата „The O.C“ во тие години беа за љубени во волшебната и модерна, лежерна Мариса Купер.

Но, тогаш убавата актерка падна во заборав. Денес, 34-годишниот Миша викендов го фатија фотографите како ужива на сонцето и голтки бело вино од пластична чаша на скалите на неговиот дом во Лос Анџелес. Се подразбира дека тој повеќе не личи на Мариса Купер.

Во плетена розова маица и долниот дел од тренерката, Миша не се препознава.

Актерката беше фатена на почетокот на овој месец во друштво на актерот Џан Марко Фламини, а пред тоа се бакна со Џејмс Аберкромби, но парот дефинитивно раскина на крајот на минатата година по неколку прекини и помирувања.

За време на снимањето на филмот „The O.C.“ Миша се спријатели со Линдзи Лохан и Кели Озборн и беше чест гостин на забавите во Лос Анџелес, па затоа беше редовно лице на таблоидните списанија и портали за озборувања. Подоцна во интервјуата, таа истакна дека во тоа време мислела дека се очекува да излезе и да работи многу истовремено, но подоцна сфати дека тоа е пат кон пропаст.

Во јули 2007 година, таа беше хоспитализирана поради мешање таблети со алкохол, а истата година беше уапсена затоа што возеше автомобил и немаше важечка возачка дозвола. Една година подоцна, таа беше осудена на три години условна казна, мораше да присуствува на предавања за штетноста на алкохолот, но исто така мораше да плати и 2000 американски долари казна.

И тука не завршија скандалите. Во 2009 година, начинот на живот на актерката го достигна својот врв, па нејзините родители и агент организираа „интервенција“ затоа што заклучија дека Миша не е способна да оди во Њујорк поради еден настан. По состанокот со агентот и нејзините родители, таа зела силни седативи и наскоро се онесвестила. Тие ја однеле во болница, каде толку излегла од контрола, што се заканила дека ќе се самоубие. Таа доживеа нервен слом и беше примена во психијатриска болница.

Миша не избегна финансиски проблеми поради своето однесување. Сè започна во 2014 година, откако таблоидите објавија дека актерката има проблеми, бидејќи не ја платила хипотеката. Таа дури ја тужела нејзината мајка Нуала Бартон, која во тоа време и била менаџер, бидејќи заклучил дека и е забранета платата, па ја избркал од сопствената куќа.