„Таа беше совршена за мене“ – вели Вин Џонс за неговата сопруга која почина

9 септември, 2020
61944522

Актерот и пензиониран фудбалер Вин Џонс (55) на Инстаграм ги сподели последните зборови што му ги напиша неговата покојна сопруга Тања.

Таа почина на 6 јули минатата година по тешка битка со ракот, а Вини оттогаш неколку пати зборуваше за тоа колку ја сакаше и колку многу и недостасуваше. Овој пат, Џонс ја предаде последната честитка на која беше испечатена зборовите „Секогаш верувај дека ќе се случи нешто прекрасно“, а внатре беа напишани зборовите на Тања.

“На мојата љубов Вин, нешто прекрасно ми се случува секој ден … времето што го поминувам со тебе! Ти си моето утринско сонце од моментот кога ќе се разбудам. Со сета моја љубов, Тања”, напишала покојната актерка. Покрај својата објава, Вини им се заблагодари на сите за поддршката и убавите пораки што му ги испратија.

Пензионираниот фудбалер неодамна даде и интервју во шоуто Пирс Морган во кое едвај ги задржа солзите зборувајќи за неговата сопруга. Тој истакна дека Тања е неговата единствена совршена љубов и дека е невозможно да се најде нова сродна душа по неа. Тој се сеќаваше и на тешките моменти пред неа и по нејзината смрт.

“Ни беше кажано дека има уште денови, можеби недели, можеби месеци пред мене. Јас завивав на колена. Се наоѓате на гробишта кои организирале погреб пред таа дури и да умре. Мислите дека сте во хорор сон, само така можам да го опишам тоа”. – рече Вини.

“Знаев дека Тања има ужасна болка, знаев дека е време да престанам и ја молев медицинската сестра да и помогне. Таа одеднаш зеде последен здив и почувствував дека сите тие пеперутки ја напуштија. Се чини дека не си во реално време „Ги почувствував сите тие пеперутки, Звончица, и таа беше слободна, без болка“, додаде актерот.

Откри што мисли за љубов и повторно венчавката во иднина. “Мислам дека е невозможно прашање да се одговори, исто така мислам дека бракот е невозможна работа за мене. Нема да има втор брак за мене. Тоа беше еден совршен за мене и завршив со тоа”.

Интервјуто на актерот ги трогна и расплака многу гледачи и тие објавија за тоа на Твитер. “Неговата љубов кон Тања е прекрасна”, “Тој е толку храбар”, “Доказ дека мажите кои изгледаат најлошо имаат чувства. Прегрнете ги вашите машки пријатели, дајте им поддршка. Никогаш не им е лесно”, коментираат тие.

Вини и Тања се во брак од 1994 година и пораснаа заедно во англискиот град Ватфорд. Тие се вљубија како тинејџери, но раскинаа кога започна неговата играчка кариера. Тие ја оживеаја својата љубов во 1992 година и беа заедно 27 години, 25 од нив беа во брак.

Onesонс, кој е познат по своите улоги како негативци по својот злобен изглед, ја напиша и книгата „Изгубени без тебе: Љубов и загуба на Тања“ во чест на неговата покојна сопруга. Патем, тој и Тања беа дијагностицирани со меланом во 2013 година и водеа тешка битка шест години, сè до нејзината смрт.

Нејзината состојба, наводно, била донесена од лекови што ги користела откако имала трансплантација на срце пред повеќе од три децении, па дури и двапати се лекувала од рак на грлото на матката.