Таа е единствениот член на британското кралско семејство што јавно ѝ искажа поддршка на Меган Маркл по абортусот! Исто така го опиша своето искуство со ваков немил настан!

28 ноември, 2020
Screenshot_1

Потресната вест за абортусот на Меган Маркл уште во јули е тема за која се зборува со денови откако војвотката ја сподели својата приказна во напис за New York Times. И покрај бројните критичари на социјалните мрежи кои тврдат дека ова е само уште една алатка за односи со јавноста, која Меган ја користела, војвотката исто така добила многу симпатии, како и поддршка. На крајот на краиштата, ова е прв пат кралскиот пар да се произнесе на оваа тема за втората бременост на Меган по бројните шпекулации дека очекуваат ново бебе.

Во написот наречен  „The Loses, we share“, војвотката пишува за распадот на не само неа, туку и нејзиниот сопруг, принцот Хари, кој цело време се обидувал да ги задржи „скршените парчиња“ на неговата сопруга жалејќи за нивното неродено дете.

„Откако му ја сменив пелената [на Арчи], почувствував остар грч. Се спуштив на подот со него во рацете, потпевнувајќи приспивна песна за да нѐ смири двајцата, веселата мелодија беше силен контраст со моето чувство дека нешто не е во ред “, пишува Меган Маркл во статијата.

Вујкото на Хари и близок доверлив човек на парот, Чарлс Спенсер, е еден од ретките кој отворено зборуваше за загубата на Меган и Хари во интервју за Лореин Кели за ITV1. Братот на покојната принцеза Дијана, тој јавно ја изрази својата тага од сослушувањето на несреќната вест, додека кралицата Елизабета и принцовите Чарлс и Вилијам ладно одбија да реагираат на оваа вест.

Но, некои други членови на британското кралско семејство, како што е ќерката на принцезата Ана, Зара Тиндал, покажаа поголемо сочувство. Според entertaintimes.com, Зара приватно разговарала со парот за ужасните вести, а оваа вест особено ја погодила затоа што и самата го имала истото искуство како Меган. Таа пак имаше два спонтани абортуси по раѓањето на нејзината сега 6-годишна ќерка Миа. Таа зборуваше искрено за сопственото искуство и јавно, објаснувајќи дека ѝ било многу тешко на неа и нејзиниот сопруг. Сепак, за разлика од случајот на Меган, таа додаде дека кралското семејство е нејзиниот најголем систем за поддршка во тоа време и дека не можеше да продолжи понатаму, да не беше оној излив на љубов што ја прими.

Да потсетиме, абортусот на Меган Маркл е познат на семејството веќе некое време. Daily Mail пренесува дека Бакингемската палата знае за несреќната вест веќе неколку месеци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi