Таа го скроти најголемиот заводник, но тоа не ја спречи да ја зачудува имагинацијата на многумина со своите голи фотографии.

15 мај, 2020
Naslovna

Јужноафриканската манекенка Бехати Принсло е позната како ангел на Викторија, но таа е особено интересна за јавноста заради нејзиниот сопруг, фронтменот на Маroon 5, Адам Левин.

Двојката застана пред олтарот во 2014 година, а тие се запознаа преку меѓусебни пријатели додека Левин бараше девојче да глуми во своето видео. Колку и да се обидат да задржат сè под превезот на приватноста, медиумите го следат својот секој потег што е можно повеќе.

“Тој ми испрати е-пошта во која ме прашува дали можеме да се сретнеме заради видеото, но јас одбив. Ние продолживме да кореспондираме и всушност се заљубивме преку тие пораки”, рече Бехати. Еден месец подоцна тие се видоа во живо, а потоа тој ја однесе на вечера. Тие разговараа со часови и им беше јасно јасно за што станува збор. „Љубовта беше на прв поглед, премногу луда“, рече манекенката.

Тие сфатија дека ова не е прв пат кога се виделе едни со други, со оглед дека групата Марун 5 настапила на шоуто на Викторија Сикрет во 2011 година. Левин во тоа време беше во врска со манекенката Ана Вјалитина. Пред Адам и Бехати да застанат пред олтарот, тие беа прекинати некое време. Тие не се видоа два месеци, но сфатија дека е најголемата грешка што ја направиле. Тие се веријаво јули 2013 година и се венчаа една година подоцна.

View this post on Instagram

My wife was born today @angelcandices ❣️

A post shared by Behati Prinsloo Levine (@behatiprinsloo) on

Тие имаат две ќерки заедно, но го чуваат семејниот живот приватен. Манекенката продолжува да ги воодушевува фановите со нејзините голи фотографии, а пејачот оди на турнеи низ целиот свет со својот бенд. Неколку од песните на Марун 5 се однесуваат на нивното семејство, вклучувајќи ја и песната „She Will Be Loved” “, која Левин ја посвети на својата ќерка. Тие се поддржуваат едни со други во сè, и тие често зборуваа за тоа во интервјуа. Иако одби да се појави во видеото на почетокот на нивната врска, таа се појави во видеата за песните „Студени“ и „Девојки како тебе“. Бехати наскоро ќе го прослави својот 32-ти роденден.