Таа има 59 години и никој не верува во тоа! Кога ќе ја видите како изгледа во бикини сѐ ќе ви стане јасно!

20 мај, 2020
џоди

Харисон Бауер е фитнес шампионка и најстара манекенка за костими за капење, а со своето извајано тело со години го интригира светот.

59-годишната дама ја должи својата завидна фигура на постојаното вежбање, а неодамна истакна дека и недостига теретаната и верува дека е неопходно тие да се отворат што е можно поскоро за да можат луѓето да се чувствуваат подобро ментално.

Џоди, која води фитнес центар, тврди дека овие места се вредни за менталното здравје на луѓето и дека вежбањето би им помогнало полесно да ја надминат оваа криза.

“Океј, еве малку мотивација за вас. Ќе наполнам 60 години за неколку месеци. Ова го објавувам за да ве мотивирам, инспирирам и поттикнам. Ако го можам ова, можете и вие. Потребна ви е многу дисциплина, мотивација и волја”, напиша неодамна на својот Инстаграм со фотографија на која позира во минијатурно црно бикини.