Таа има 83 години и изгледа нереално добро: Овие навики се одговорни за витката линија на Џејн Фонда! (ФОТО)

23 декември, 2020
баба

На 21 декември, Џејн Фонда наполни 83 години, верувале или не. Иако е во 9-та деценија од животот, никогаш не би претпоставиле заради нејзиниот изглед.

Двапати помлади жени и завидуваат на нејзината витка линија и убав изглед, а ние истражувавме кои навики се одговорни за толку добар изглед.Еве што рече таа во едно интервју.

Кои правила строго ги следите?

Избегнувајте диети

Џејн Фонда е висока 173 см и тешка е од 63 до 65 кг.

Актерката е сигурна дека диетите не се добро решение, бидејќи по глад, секогаш има враќање на скоро сите килограми. Нејзиниот совет е секоја жена да ја најде својата оптимална тежина и да ја задржи.

“Никогаш не си дозволив да кажам повеќе од 3-4 килограми. Прекумерните осцилации на тежината не се добри за телото и кожата”, вели таа.

Džejn Fonda

Според неа, за да изгубите тежина, треба да јадете правилно. На нејзината чинија никогаш нема да има „брза храна“, но сигурно ќе има зеленчук, житарици, посно,риба или пилешко и мисирка, морска храна …

Таа јаде неколку ореви за закуски, бидејќи тие ја одржуваат сито најдолго помеѓу оброците. Има и такви денови кога таа не е толку дисциплинирана, но тие се ретки. „Претежно за време на годишните одмори, си дозволувам да јадам што сакам, но тоа трае неколку дена и потоа се враќам на диетата“.

Но, актерката си дозволува десерт за време на важни празници – може да и се завиди само на нејзината волја.

Таа е сигурна дека храната што ја внесуваме во организмот мора да биде квалитетна и полна со минерали и витамини, бидејќи сè што јадеме остава последици на нашето лице и тело.

Džejn Fonda

Покрај урамнотежена исхрана, таа редовно посетува и теретана

„Физичката активност го отстранува отокот, ја подобрува циркулацијата на крвта и го зголемува производството на колаген, продолжувајќи ја младоста на кожата, па затоа е важно редовно да вежбате“, вели актерката.

“Без оглед на тренингот, треба да се состои од овие 3 сегменти, кардио, вежби за сила и истегнување. Треба да тренирате најмалку три пати неделно минимум половина час”, заклучува таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi