Таа има многу комплициран љубовен живот!Можете ли да ја препознаете познатата актерка?

28 октомври, 2020
roden

Актерката која многумина ја обожаваат денес го слави 53-от роденден, а важи за една од најубавите, најталентираните и несомнено најпопуларните во Холивуд!

Познатата холивудска актерка Џулија Робертс денес го слави 53-от роденден. Оваа славна дама е една од најпознатите и најсаканите луѓе во светот на актерството, а се прослави со улогата во филмот Убава жена.

Во нејзината кариера, таа беше номинирана неколку пати за разни престижни филмски награди, и доби Оскар за улогата во филмот Ерин Броковиќ.

Робертс имаше неколку љубовни врски со колегите актери, како што се Лиам Нисон, Џејсон Патрик, Кифер Сатерленд и Метју Пери. Во 1993 година се омажи за пејачот на кантри музика Лајл Ловт, но се разведоа две години подоцна. Со нејзиниот втор сопруг Даниел Модера се запознала во 2000 година на снимање, додека таа била во врска со актерот Бенџамин Брет, а тој бил оженет со друга жена.

Наскоро сфатија дека се дефинитивно едни за други, се венчаа во 2002 година, а денес имаат три деца.

<p>Glumica koju mnogi obožavaju danas proslavlja 53. rođendan, a važi za jednu od najlepših, najtalentovanijih, a nesumnjivo i najpopularnijih u Holivudu!</p>
<p>Glumica koju mnogi obožavaju danas proslavlja 53. rođendan, a važi za jednu od najlepših, najtalentovanijih, a nesumnjivo i najpopularnijih u Holivudu!</p>
<p>Glumica koju mnogi obožavaju danas proslavlja 53. rođendan, a važi za jednu od najlepših, najtalentovanijih, a nesumnjivo i najpopularnijih u Holivudu!</p>
<p>Glumica koju mnogi obožavaju danas proslavlja 53. rođendan, a važi za jednu od najlepših, najtalentovanijih, a nesumnjivo i najpopularnijih u Holivudu!</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum