Таа потроши 135.000 долари за зголемување на градите: Еве како изгледа таа денес (ФОТО)

3 септември, 2020
tara

Австралиската медицинска сестра која потроши 135.000 долари таму на зголемување на градите и други козметички процедури ја брани својата крајна трансформација и покрај бројните критики што ги добива.

Тара Аyејн Меконахи од Мелбурн го обиколи светот за естетска хирургија. Ги зголеми градите пет пати, го поправи носот, инсталираше импланти во задникот, ботокс..

View this post on Instagram

Doll vibes 👄

A post shared by Tara Jayne (@tara_jayn3) on

31-годишната медицинска сестра вели дека го обожава својот изглед на пластична кукла, и е задоволна што споделува фотографии со нејзините повеќе од 85.000 следбеници на Инстаграм.

Таа е особено горда на своите дебели усни, за кои вели дека не знае ни колку вбризгувала во нив. Но, нејзиниот изглед не го сака секој. Иако обожавателите ја опсипуваат со комплименти и ја нарекуваат гламурозна секс кукла, за другите нејзиниот изглед е застрашувачки.

View this post on Instagram

Bad girl Barbie 💣👄

A post shared by Tara Jayne (@tara_jayn3) on

Но, таа не обрнува многу внимание на критиките и веќе најави нови операции. Чека само олеснување на мерките заради пандемијата на коронавирусите за да може да патува во странство за поповолни операции.

Таа вели дека сака да ги наслика очите уште позелени, да ги крене веѓите и размислува да ги отстрани ребрата за да има потесен струк. „Самата помисла на тоа ме возбудува“, вели тој, додавајќи дека нема ограничувања кога станува збор за пластична хирургија. „Тие се неверојатно заразни и јас веќе сакам поголеми гради“.

Нејзиниот животен стил не е ефтин, па се приклучи на платформата „Само фанс“, каде веќе заработи повеќе од 10.000 долари – за само три дена. Таа додава дека во иднина има намера да посвети повеќе време на својот профил на таа страница, со оглед на тоа што сфатила дека е лесно да се заработат пари.

View this post on Instagram

Peachy keen 🍑

A post shared by Tara Jayne (@tara_jayn3) on

Таа се појави и во реалното шоу Botched во кое луѓето бараат помош од познати козметички хирурзи за да ја поправат операцијата што тргна наопаку. Во коментарите на Инстаграм, таа откри и колку се сменила за себе од снимањето на шоуто пред 18 месеци.