Сега е заинтересирана за мажи! Каја Гербер си фати ново момче!

21 септември, 2020
kaja

Ќерката на пензионираниот модел Синди Крафорд, 19-годишната Каја Гербер, медиумите често ја поврзуваа со 28-годишната манекенка Кара Делевињ.

Иако биле забележани безброј пати како се гушкаат и се држат за рака во јавноста, тие тврдат дека тоа било само пријателство. Сепак, бидејќи веќе некое време не беа видени заедно, странските медиуми почнаа да пишуваат дека „‘љубовта се скрши“. Најновите фотографии од папарацо открија дека вистинската причина за раскинувањето може да биде трето лице, маж, пишува Озборувачот полицаец.

Веќе некое време се шпекулираше дека 19-годишната девојка сака жени. Сепак, со новите фотографии, на изненадување на многумина, таа покажа нешто сосема друго. Имено, младата убавица ја освои еден од најпосакуваните актери, 23-годишниот Џејкоп Елорди. Двојката го помина викендот релаксирајќи се во луксузна вила во Лос Анџелес, а на фотографиите се гледа како разменуваат „жешки бакнежи“ во базенот. Иако претходно беа видени заедно во јавноста, за прв пат разменуваа моменти на нежност без пречки.

Иако странските медиуми претпоставуваат дека пријателите неодамна раскинале и дека Каја побарала утеха кај нов маж, се чини дека младиот модел сепак ја гледа девојката само како пријатели. Патем, пред да стане екстремно блиска со Царот, Каја го сакаше проблематичниот комичар Пит Дејвидсон. Набргу откако ја видоа во нејзините раце, таа откри дека раскинала со него, што ги поттикна медиумите до голем број сомневања.