Таа се повлече од светот на глумата заради семејството и беше изненадена од одлуката: „Никогаш не кажувај никогаш“

29 април, 2020
Naslovna

Актерката Камерон Дијаз откри дека е отворена за сите опции што се однесува до актерството. 47-годишната Дијаз последен пат се појави пред филмските камери во 2014 година во филмот „Ени“, по што се посвети на семејството.

На прашањето за нови филмови, таа не даде одговор дека завршила со актерската кариера. „Никогаш нема да кажам никогаш. Не го велам тоа за ништо“, заклучи Камерон во неодамнешното интервју, пренесува „Дејли меил“.

„Мислам дека е добро да го реорганизирам мојот живот сега и да изберам како сакам да се вратам во светот на глумата, ако изберам. Не ми недостасува глума“, призна Дијаз.

Камерон е во брак со музичар од бендот „Шарлот“, Бенџамин Маден, со кого ја доби нејзината ќерка Радикс Клои Вајлфлоу кон крајот на минатата година. Неодамна, таа опиша како се снаоѓа како мајка.

„Сакам да бидам мајка. Тоа е најдобриот, најдобриот, најдобриот дел од мојот живот“, рече Камерон. Таа додаде дека нејзиниот сопруг е прекрасен татко и дека се чувствува среќен затоа што секогаш е при рака и на крајот на денот добива време за себе додека се грижи за нивната ќерка.