Таа за прв пат се јави откако откри дека е киднапирана и силувана

20 јуни, 2020
лкј

На крајот на февруари годинава, по долго време, повторно се појави пејачката Дафи, кој во јавноста е позната по песната „Mercy“. Имено, откако многумина се прашуваа каде исчезна, таа се врати и откри зошто ја немаше. Никој не можеше да замисли низ каков период поминува. Таа призна дека била киднапирана и силувана со денови, и го шокираше целиот свет. Сега, неколку месеци по нејзиното враќање, Дафи најпрво одговори по шокантната исповед. Напиша песна во која ги сумираше сите нејзини емоции, а сето тоа го сподели на социјалните медиуми.

„За да дојдат подобри денови“, напиша пејачката заедно со видеото, кое допре до многу обожаватели. Песната, која е достапна само на нејзините канали на социјалните медиуми, содржи емотивен текст во кој копнее подолго време за кое нема да биде оптоварена со минатото. За само неколку часа, видеото сепогледна 46.000 пати, а следбениците имаа само зборови со пофалби и охрабрување за пејачката.


Да потсетиме, пред само четири месеци, таа ја засили храброста да ја раскаже својата приказна. ‘Не можете ни да замислите колку пати сум размислувала да го напишам ова. Не сум целосно сигурна зошто сега е вистинското време, но чувството да се зборува за ова е ослободувачко и возбудливо. Веројатно се прашувате што се случи со мене и зошто исчезнав. Бев дрогирана и задржана во притвор неколку дена. Јас преживеав. Требаше време да се опоравам. Немаше лесен начин да се каже тоа. Но, во последната деценија, сакав да чувствувам радост во моето срце и сега го чувствувам тоа ‘, откри Дафи, која сега бара „подобро утре“.