ТАГА ВО ДОМОТ НА ДОНАТЕЛА ВЕРСАЧЕ! Дизанјерката се надеваше на прославата, но се случи ТРАГЕДИЈА!

2 декември, 2020
версаче

Дизајнерката Донатела Версаче, беше многу приврзана за нејзиниот брат, светски познатиот дизајнер Џани, кој го загуби животот на многу трагичен начин.

Мистериозното убиство на Џани Версаче, легенда на модниот дизајн, кој беше убиен во Мајами во 1997 година, не е расветлен до денес. Американската полиција не е целосно сигурна зошто серискиот убиец Ендру Кананан реши да го убие дизајнерот. Убиецот изврши самоубиство само осум дена подоцна и никогаш не ги откри причините за тоа ужасно злосторство.

Версаче зад себе остави вистинска модна империја вредна 800 милиони долари, која ја наследи неговата сестра Донатела.

На почетокот, по смртта на мојот брат, сè што стори беше недопирливо за мене, како храм, особено. Се плашев да сменам нешто и не можев да го најдам својот креативен глас. Исто така, беше крај на деведесеттите години, модата стана повоздржана и она по што бевме познати веќе не беше модерно, рече Донатела, но таа многу успешно ги продолжи патеките на нејзиниот брат

Денес, Џани би го прославил својот 74 роденден, а неговата сестра се осврна на овој датум, на својот Инстаграм профил.

Денес е роденден на мојот Џани, не поминува ден кога не го паметам. Среќен роденден, Џани- напиша Донатела во описот на нивната заедничка фотографија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris