Тајната за раѓањето на најстариот син, Кристијано Роналдо: Зошто мајката се откажа од правото на дете? (ФОТО)

18 јуни, 2020
221253_profimedia0490337801_ls

Ѕвездата на Јувентус, фудбалерот Кристијано Роналдо (35) првпат стана татко пред десет години. Сурогат мајка го роди синот Кристијан Јуниор, а нејзиното име е непознато за јавноста. Португалските медиуми тогаш пишуваа дека бремениот фудбалер платил дури 12 милиони евра за дискреционо право.

Пред неговата девојка, манекенката Георгина Родригез (26), која роди девојче, Алан Мартин, во 2017 година, ништо не се знае за мајките на неговите претходни деца. Пет месеци пред да се сретне со атрактивната бринета, тој доби близнаци Ева и Матеа. Близнаците се родени исто така, се шпекулира, од сурогат мајка.

Бидејќи фудбалерот постојано тренинирал, имал натпревари и патувал низ целиот свет заради тоа, тој не можел да биде со своите деца цело време. Тогаш неговите сестри Алма и Лилјана, и мајката Долорес, но и дадилките се грижеа за нив.

Кога стана татко на 25-годишна возраст, тој ги извести сите дека родителските права му биле пренесени и дека мајката всушност нема да има никаков контакт со детето. Отсекогаш сакал да има деца, и бидејќи бил финансиски добар, лесно можел да ја постигне својата цел. Само требаше да најде жени кои би биле подготвени за вештачко оплодување, породување и потоа да се откажат од детето, што, очигледно, успеал да го направи.

Фудбалерот често се фали за фотографии и приватни детали од секојдневниот живот на социјалните мрежи. Тој посочува дека е најдобро за него е кога го поминува времето опкружено со своите малечки и Георгина. Минатата година, тој му рече на својот најстар син за неговиот 9-ти роденден му посакал да остане таков каков што беше и истакна дека е многу горд на него и дека сака да биде среќен во животот.

Иако дежурните критичари напишаа на профилот на Кристијан дека Георгина нема да може да се справи со сите четири деца, дури и ако имала помош од неколку страни, се чини дека не биле во право. Таа од секогаш се фали за ручекот што го направила, перење на алиштата, а децата секогаш се насмеани и сакаат да поминуваат време со неа.