Тајната за совршената убавина на Меланија Трамп. Првата дама стриктно се придржува на овие правила кои можат да и послужат на секоја од нас

24 мај, 2020
289957_melanija-tramp_ff

Меланија Трамп и во 50тата година од својот живот изгледа одлично, што заради својата витка линија, тоа и заради негуваното лице кое ги воодушевува сите.

Првата дама на Америка многу води грижа какви намирници консумира во својот организам и има свои правила по кои се раководи.

Секој ден и започнува со истата намирница

Иако како прва дама на Америка, таа има безброј обврски, сепак Меланија не пропушта здрав доручек. На нејзиното утринско мени се наоѓа смути и овесна каша која има многу влакна.

Секојдневно јаде најмалку 7 овошки

Консумира доста овошје и витамини. Во едно интервју открила како нејзината дневна цел е да изеде најмалку 7 овошки.

Не си забранува ништо

Заради добриот изглед, луѓето мислат дека Меланија не внесува шеќер во својот организам. Но тоа не е вистина.

“Немам вообичаен десерт кој секогаш го јадам. Но ако ми се јаде благо, би одбрала овошје или малку чоколада, затоа што мислам дека тоа и му е потребно на моето тело” – изјавила Меланија во дадена прилика и признала како понекогаш сака да јаде и сладолед но се додека е во баланс со здравата исхрана.

Не практикува диети но се храни здраво

Многу е важно да се внесуваат доста течности, особено вода во текот на денот за да би останале хидрирани. Никогаш не јаде масна или калорична храна. Веднаш по раѓањето на синот Барон и откако го изгубила вишокот килограми по породувањето, признала дека здравата храна и пилатесот два-три пати неделно, помогнале да се врати во старата форма.