Тенисерот, кој важи за најголем заводник, позитивен на Covid – 19: Тој ги освои најубавите жени во светот

22 јуни, 2020
DIMITROV-AUSTRALIAN-OPEN-20012019-1422

Откако беше откриено, за време на неговото учество на турнејата Адрија во Задар, дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е позитивен на Коронавирусот, неговото име се појави во медиумите ширум светот.

Досега, покрај неговите завидни тенисeрски успеси, тој ги полнеше страниците на весниците и со љубовни приказни.

Во неговите почетоци се шпекулираше дека тој го освоил срцето на Серена Вилијамс. Иако нивната врска од 2012 година никогаш не била официјално потврдена, медиумите во тоа време пишувале дека биле заедно кратко време.

Димитров не тагуваше долго време по таа пауза. Во истата година, тој ја освои една од најубавите тенисерки на светот, Марија Шарапова, со која беше во врска до 2015 година. Тие за прв пат се појавија заедно во јавност во 2013 година во Мадрид. Марија подоцна рече дека Димитров дошол до неа преку нејзиниот агент.

По оваа љубовна врска, медиумите шушкаа за неговата кратка авантура со Плејбој зајачицата, Николета Лозанова.

Истата година, тој започна врска со пејачката Никол Шерцингер. Откако гласините за нивната љубов се ширеа неколку месеци, во јануари 2016 година, тие потврдија дека се во врска. Веста за разделбата во 2019 година, ја потврди необичниот статус на Шерцингер на Инстаграм.

Тие се разделија во 2015 година, а како причина се наведува нејзината желба да ѝ  се посвети на кариерата.