Теорија на заговор: Дали Кардашијаните и кралското семејство се всушност исти?

16 јули, 2020
Annotation 2020-07-15 124951

Подгответе црвена волна и табла – време е за истражување!

Како што веројатно веќе знаете, овие две семејства имаат многу сличности. За почеток, обете семејства се благословени со фактот дека Бијонсе и Џеј Зи се на нивната листа на блиски пријатели. Покрај тоа, Меган и Кардашијан имаа нешто исто ист шеф (сериите Suits и KUWTK припаѓаат во куќата на NBC Universal). Неспорно е и дека двете семејства ги води жена, мајка (и буквално кралица?). Со години одат на истите забави. Сепак, што ако ви кажеме дека нивните сличности одат многу подлабоко отколку што и едните и другите прават сè што прават сите (познати) луѓе? Освен тоа, што ако ви кажеме дека овие две семејства се огледало на едни на други? Носиме докази.

НАЈМНОГУ УВЕРЛИВО -> НАЈМАЛКУ УВЕРЛИВО: ИДЕНТИЧНА. СИТУАЦИЈА. СО. ДЕЦАТА.

Меган, Ким, Вилијам и Кејт се родени во многу слично време.

Принцот Хари и Ким и двајцата станаа попопуларни поради нивните секси скандали; голите фотографии на Хари и незаборавнта секс снимка од Ким.

Принцот Џорџ и Норт Вест се родени во 2013 година.

Сеинт Вест и принцезата Шарлот се родени во 2015 година.

Чикаго, Луис и Сторми сите се родени во 2018 година.

Псалм и Арчи се родени во мај 2019 година со само четири дена разлика.

2

Кардашијанките завршиле на средното училиште Marymount во Лос Анџелес, додека Меган одела во Immaculate Heart . Овие две училишта редовно се натпреварувале едни против други во спортот. (Замислете ја Ким К. против Меган во фудбал!)

Свадбата на Кејт и Вилијам се случи само четири месеци пред венчавката на Ким и Крис Хемфрис.

Ким и Кејт, обете страдаа од непријатни компликации за време на бременоста.

Ким и Кејт заедно прославија 100-тиот британски Вог – Кејт на насловната страница и Ким на забавата.

Меган и Кајли го носеа истиот фустан на Меги Мерилин во рок од три месеци.

Ким и Меган се многу блиски со Серена Вилијамс.

Меган и Кардашијанките пораснаа во Лос Анџелес, што несомнено ги прави покул од сите нас заедно.

Верувале или не, Ким дизајнирала чевли за Кејт во еден од нејзините бизарни потфати! Сепак, ние сме прилично сигурни дека Кејт никогаш не ги носела.

Кардашијанките и Меган, учествуваа во шоуто на NBC Uprfronts во 2014 година, а во 2015 година ги делеа минути од тоа да се сретнан на црвениот тепих.  

Меган и Кендал беа присутни на доделувањето на British Fashion Awards каде Меган имаше чест да ја додели наградата.

Меган и Ким обете носеа Givenchy уникатни за нивната свадба.

Хари / Вил и Ким / Кортни / Клое во детството изгубија еден биолошки родител. И покрај загубата, двајцата родители се омажиле/ожениле и покрај многу јавниот развод.

Меган и омилената на сите Криси Тејген заедно играа фудбалски натпревар. Патем, Криси е многу блиска со Кардашијаните.

Хари и Вил двајцата го познаваат Хари Стајлс, инаку поранешното момче на Кендал Џенер.

Ким и Меган и двете го носеа истиот Black Holo фустан (ОК, ОК, беше оддалечено 10 години и беа различни бои, но сепак!)

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi