Тешка бременост: Бијонсе тежеше 100 килограми пред да се породи, трошејќи 4 милиони евра само на дадилки

14 јуни, 2020
вцџвцџ

Пејачката признала дека дури откако се породила имала големи проблеми затоа што кога ќе се врати на „работа“, ќе скока и ќе пее на сцената, а потоа за време на паузата ќе трча зад сцената за да ги собере децата.

Втората бременост ме изненади и кога дознав дека носам близнаци, тоа беше дополнителен шок, изјави пејачката Бијонсе (38) пред неколку години во документарецот на Нетфликс „Доаѓање“. Во својата втора бременост, дознала дека носи близнаци, ќерката Руми и синот Сер, кои денес наполниле три години. Иако пејачката не сака да ги изложува своите деца во медиумите, таа зборуваше за бременоста и некои детали по породувањето.

На пример, таа рече дека била активна за време на бременоста со нејзината ќерка Блу Ајви (7), но таа била во мирување со близнаците со месеци, а потоа отиде на итна испорака по царски рез, бидејќи нејзиниот крвен притисок нагло се зголеми.

  • Телото ми преживеа толку многу болка што не можев да замислам. Тежев 100 килограми пред породувањето, имав и висок крвен притисок и развив токсемија и прееклампсија – опиша Бијонсе.

Самото раѓање исто така не минало непречено, бидејќи на едно од близнаците срцето престанало да чука неколку пати.

  • Близнаците не спијат во исто време, па таа најми три дадилки кои работат во осумчасовни смени – рече тогаш изворот.
  • Девојчето ќе го „освои светот“, а малото е мирно, исто како и неговиот татко – коментираше таа. Таа на својата страница Beyonce.com објави неколку фотографии од близнаците, а сите се воодушевени од тоа како успеа да ја зачува својата приватност.

Минатото лето започнаа гласините дека пејачката повторно е бремена, но се покажа дека е лажен факт затоа што следбениците заклучуваат од фотографиите што ги објавува, па ако и се појави стомакот – расказите започнуваат веднаш. Сепак, точно е дека двојката постојано кажуваше дека би сакале да имаат големо семејство.