The Weeknd се појави со завои околу главата: Со болен поглед, тој испрати порака што сите треба да ја слушнат!

23 ноември, 2020
њик

Популарниот американски rnb музичар The Weeknd (30) синоќа се појави на „Американските музички награди“ со музичка награда со завои на лицето и ја загрижи публиката со своите постапки.

Имено, пејачот за прв пат се појави во август 2020 година со завои на лицето на церемонијата на доделување на наградите ММА, а сега повторно зачекори на сцената во загрижувачко издание.

Тој синоќа излезе на сцената за да ја добие наградата „АМА“ за неговиот омилен албум на соул-рнб на годината, а по тој повод целото лице му беше во завои и модринки, но тоа го стори со силна причина.

Викенд настапи во тоа издание со колегата Кени Г. и тие ги изведоа неговите песни „Во твоите очи“ и „Спаси ги солзите“ и со тоа го зголемија вниманието на медиумите.

Омилениот пејач навистина не беше повреден, но се обиде да испрати многу важна порака, а тоа го започна за време на промоцијата на новиот албум „После часови“.

Музичарот сака да ги предупреди луѓето да не возат во алкохолизирана состојба, и во таа прилика покажа какви повреди може да се добијат кога возењето во пијана состојба доведува до сообраќајна несреќа.

Во својот говор „АМА“, славниот музичар му ја посвети својата победа на легендарниот музичар Принс, кој почина во 2016 година.

Последен пат кога ја добив оваа награда ми го додели големиот покоен Принц. И знаете, тој е причината што јас постојано го предизвикувам жанрот rnb и би сакал да му ја посветам оваа награда. Ви благодарам – рече тој кога ја доби наградата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi