Тие трошат милиони во украсување, па затоа се натпреваруваат во луксуз: Новогодишните елки на славните се вистински спектакл

21 декември, 2020
ким

Познати холивудски личности, ријалити sвезди и модели вложуваат многу пари во новогодишни украси, па сакаат нивната новогодишна елка да изгледа што е можно пораскошно и бајковито.

Имено, некои од славните вложуваат милиони долари за украсување и осветлување на својот дом и имот, така што истиот случај е и со елката, која секогаш треба да изгледа нереално.

Се чини дека славните се натпреваруваат во димензијата и раскошот на елката, а сестрите Кардашијан дефинитивно се во водство во оваа сфера.

Тие со години се синоним за претерување во сè, па затоа премногу ги украсуваат своите новогодишни елки и трошат нечија годишна плата на тоа.

Најмладиот милијардер во светот и член на кланот Кардашијан-Џенер, Кајли Џенер го ангажираше дизајнерот Џеф Литам пред две години да и дизајнира празнична декорација во луксузната вила во која живее.

Нејзината мајка Крис Џенер потроши 28.000 долари пред неколку години на украси за Божиќ кои траеја само еден месец, а ова семејство не заостанува во трошењето пари на украси, па дури ни на „крајот на божиќните песни“ на Мараја Кери.

Купува новогодишни елки високи исклучиво повеќе од пет метри и секогаш има украсени неколку новогодишни елки околу нејзината вила.

Поради песната „All I Want For Christmas Is You“, оваа пејачка секоја година е побогата за милион долари врз основа на авторските права, и е убедливо најслушаната песна во светот за време на новогодишните празници.

Покрај споменатите дами, многу пари во огромни новогодишни елки вложуваат и ангелот на Викторија, Алесандра Амбросио, поп принцезата Бритни Спирс, манекенката Емили Ратајковски и многу други.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris