Toj ja извади оградата со „голи раце“: Која е причината?

19 септември, 2020
човек

Во моментов најплатениот актер на светот, 48-годишниот Двејн ‘Рок’ Џонсон докажа дека не може да дига мотори само на филмското платно.

Мускулестиот и тетовиран актер на патот докажа и дека е исклучително посветен работник кога со голи раце ја извади оградата од својот имот само за да не доцни на работа. Како изгледаше главниот влез откако тој го расчисти патот, може да се види на фотографијата што ја сподели на својот Инстаграм профил.

„Не е баш мојот најсјаен момент … но човек мора да дојде на работа“, напиша тој во изјавата. Тој објасни дека поради невремето, неговиот имот останал без електрична енергија и затоа електричната влезна врата не може да се отвори.

Знаев дека стотици членови на тимот ме чекаат на работа за да можат да го започнат работниот ден

 ‘Обично во тој случај се префрлам на хидрауличниот систем и успевам да го отворам, но овој пат не работеше. Повикав техничари за да видам колку брзо можам да стигнам таму. Сфатив дека немам толку време да ги чекам. Знаев дека стотици членови на тимот ме чекаат на работа за да можат да го започнат работниот ден. Затоа, го направив тоа што требаше да го сторам. Со голи раце ја извадив вратата од тули, ја откинав челичната хидраулика и ја фрлив вратата на тревникот ‘, рече најбараниот холивудски кревач на електрична енергија.

‘Би сакал само јас да се заразувам, а не целото семејство, па ова е само удар за мојот стомак. Ако повикате луѓе во куќата, бидете сигурни дека тие не се позитивни на круната, нека бидат тестирани неколку дена пред тоа. Носете маска и зајакнете го имунитетот со антиоксиданти, витамини и природни производи “, рече Двејн во објавата на Инстаграм во која призна дека е позитивен на ковид-19.