Тој ја натера да зборува со лажни документи! Крената е истрага за интервјуто на Дијана пред 25 години!

18 ноември, 2020
прин

Би-Би-Си во моментов спроведува голема истрага за интервјуто кое покојната принцеза Дијана му го даде на Мартин Башир пред 25 години. Тој успеа да ја убеди принцезата да разговара за нејзиниот брак со принцот Чарлс во едно интервју, а токму тогаш таа за првпат ја раскажа својата страна на приказната за нивниот брак.

Сега е откриено дека 57-годишниот Башир наводно лажел и користел некои измами за да ја убеди принцезата на интервју.

Имено, тој им покажа на принцезата документи со кои се потврдува дека некои членови на персоналот на кралското семејство продаваат информации на медиумите, а тој имал докази како што се банкарските сметки на тие луѓе кои докажуваат дека добиле значителна сума пари за продажба на информации.

Принцезата се согласи на интервјуто и го шокираше кралското семејство, а особено кралицата Елизабета, која по изјавите за односот помеѓу принцот Чарлс и Камил Паркер, побара од Дијана и Чарлс официјално да ги достават документите за развод.

Би-Би-Си започна истрага против Башир и графичкиот дизајнер Мет Вистлер, кои наводно давале лажни банкарски изјави по барање на Башир, кои и биле прикажани на принцезата во едно интервју.

Првата истрага беше започната непосредно по објавувањето на интервјуто, а потоа целата вина падна на грбот на Вистлер и тој рече дека нема поима дека презентерот ќе ги искористи тие документи во интервјуто.

Сега, повторно е покрената истрага за да се утврди што точно се случило, но резултатот од истрагата нема да заврши затоа што Башир е во болница поради срцеви проблеми, а опоравувањето му е тешко, а тој беше заразен со короната. Принцезата Дајана подоцна се покаја што го даде интервјуто затоа што принцот Вилијам имаше проблеми на училиште поради тоа и децата го исмеваа и тој беше многу лут на неговата мајка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi