Том Круз сака да ја искористи оваа популарна актерка!

4 септември, 2020
том круз

Популарниот американски актер, 58-годишниот Том Круз, е страствен член на саентологијата, во која веќе подолго време се обидува да „вклучи“ што повеќе луѓе. Покрај тоа, тој освои многу срца со својот изглед во бројни филмови.

Сега тој наводно се обидува да ја постави кариерата на повисоко ниво, но за тоа дури и побарал помош од пријателката на неговата поранешна сопруга, 53-годишната Никол Кидман.

Имено, актерот и предложи на 44-годишната актерка Рис Витерспун идејата таа да стане негова партнерка на снимањето во новото продолжение на филмот „Топ Ган“.

Иако на многумина не им е сосема јасно зошто ја одбрал, странските медиуми претпоставуваат дека Том сака да ја „разгори старата ревност“ со неговата поранешна сопруга Никол.

Имено, Витерспун и неговата поранешна сопруга се добри пријатели кои соработувале и на деловно ниво, а токму неговата понуда може да го разниша нивното пријателство и да ја вознемири Никол.

И покрај фактот дека 44-годишната наводно дури и размислувал за понудата, се чини дека нема да има ништо од соработката затоа што сè уште не е објавен целосниот список на актери за новото продолжение. Покрај тоа, многумина претпоставуваат дека двете актерки не можеле така лесно да ги уништат годините на нивното пријателство.

Инаку, Том и Никол се венчаа во 1990 година, а десет години подоцна се разведоа. Ова не е прв неуспешен брак на Том затоа што зад себе имаше развод со актерката Мими Роџерс. Набргу по првиот развод, тој ја запознал Никол Кидман и тие биле во брак втора година. Тие исто така имаа две деца, 27-годишната Изабела Џејн и 25-годишниот Конор, а по разводот речиси никогаш повеќе не беа видени заедно во јавноста.