Тони Цетински реши да ја смени професијата: Сега е диџеј и веќе е пребукиран со настапи!

16 август, 2020
Annotation 2020-08-15 232437

Настапува во хотелите на крајбрежјето

Пејачот Тони Цетински реши да ја смени својата професија, по паузата од пеењето последниве неколку месеци.

Имено, тој сега работи како диџеј, што веќе го правеше уште во 1985 година.

 „Мојот пријател, кој беше главен диџеј, му помогнав, му асистирав со плочите. Токму со плочите, сегауште не сум дошол до тој стадиум да работам со плочи бидејќи ми фали музичка архива, но ќе се потрудам на крај да завршам на плочите“, изјави Тони за магазинот In.

DJ турнејата на Тони овој пат започна на терасата на луксузен хотел во Опатија.

„Од жанровите, никогаш не сум се ограничувал. Сакав од AC/DC до Prince, што нема никаква врска едни со други, фанки, рок, подоцна кога излезе тоа ACID, па хаус. Само тој трап не можам никако.  Тоа е денес. Тогаш го немаше. Реге, исто така. Ќе има сè “, рече Тони ноќта кога настапуваше.

Пејачот веќе е резервиран за настапи на терасите на хотелите на крајбрежјето, а како што вели, неговата сметка е празна.

„Пајажина на сметката! Не се испразни, се испразни пред многу време, сега е пајажина. Знаете кога е време да дојде пајажина? Кога ништо не поминува таму долго време! А тоа беше и порано, со оглед дека ги имам тие исплати за алиментација што треба да ги платам, секогаш беше „Тони, дали ти легнаа парите?“. “Не ми легнаа, но седнаа некое време и веднаш продолжија!” Значи … Нема да лелекаме, рековме, позитива “, призна тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris