ТРАМП ДОПИРА ДУРГИ ЖЕНИ ЗА МЕЃУНОЖЈЕТО- Реакцијата на Меланија ја разгори цела Америка!

4 септември, 2020
297046_melanija-reuter_f

Мемоарите на поранешната соработничка на првата американска дама Меланија Трамп открија шокантни детали за Белата куќа пред изборите на кои нејзиниот сопруг Доналд Трамп ќе се обиде да добие нов мандат на чело на САД

Во книгата „Меланија и јас“, објавена во вторникот, Стефани Винстон Волкоф тврди дека за време на нејзиното поранешно пријателство со Меланија, била сведок на „измами“.

Винстон Волкоф работеше за списанието Вог многу години, организирајќи социјални настани за нив, а во својата книга ги опишува тензиите помеѓу госпоѓа Трамп и нејзината ќерка ќерка Иванка, која Меланија наводно често ја нарекува „принцеза“.

Книгата вели дека Меланија, обожавателка на емотикони, еднаш на авторот и испратила СМС-порака во која ги прикажува Иванка Трамп и нејзиниот сопруг како змии.

Винстон Волкоф изјави дека нејзиното 15-годишно пријателство со Словенката завршило пред две години откако првата дама ја „издаде“ затоа што не сакаше јавно да ја брани од обвинувања за финансиски проневери за време на организацијата на инаугурацијата на Трамп.

Портпаролката на првата дама одговори дека „книгата не е само полна со недоверба и параноја, туку се базира и на некоја замислена потреба за одмазда“.

– За жал, таа е длабоко несигурна жена чија потреба да биде релевантна не одговара на логиката.

Винстон Волкоф, исто така, дава детали за приватниот живот на првиот пар, како и за незгодната ситуација кога Меланија слушнала видео од Access Hollywood во кое нејзиниот сопруг се фали дека ги допира жените за меѓуножјето затоа што е познат.

Таа блескаше и беше насмеана. Како ништо да не се случило. Таа знаеше со кого се омажи. Знаеше во што влегува, а и тој исто така знаеше – пишува автороката.