Тревис Скот ја купи масивната палата на Холивуд Хилс во близина на новиот дом на Кајли Џенер

21 јуни, 2020
гфр

Таткото на бебето на Кајли Џенер, Тревис Скот, штотуку купи масивна палата во Холивуд Хилс. Според повеќе извештаи, раперот платил во готовина од 23,5 милиони долари за имот кој не е премногу далеку од новиот дом на Кајли Џенер.

Новиот трокатен дом на Скот е 16.700 квадратни метри и доаѓа со седум спални соби и 11 купатила. Апсолутно зачудувачката куќа е на ридот во населбата Брентвуд во Лос Анџелес, што му дава неверојатен поглед.

Скот го доби домот за поволна цена, бидејќи првичната цена му беше 42 милиони долари. Покрај нив се и новите соседи, Џенифер Анистон и Леброн Џејмс.

Неверојатните удобности на ова место вклучуваат гаража „авто галерија“ од 20 автомобили, теретана, кино со 15 седишта, одморалиште со големина од 75-метри, соба за игри и винска соба со 650 шишиња.

Во април, Џенер купи куќа на „Маплтон диск“ во Холивуд Хилс за 36,5 милиони долари. Нејзиниот имот е еден од најскапите во областа и исто така го доби по намалена цена. Првично беше на пазарот за 43 милиони долари.

Новиот дом на ѕвездата „Продолжување со Кардашијанс“ беше опишан како „одморалиште“ и беше наведен како „Еден од нај приватните и најсигурни имоти на пазарот денес“. Новиот дом на Џенер има многу простор за нејзината ќерка, Сторми Вебстер, со скоро 20.000 квадратни метри.

Во домот има и кујна на готвачот, кино, неколку барови, простории за игри и екран на проекција на отворено, како и сала за кошарка. Во прилог на главната куќа, имотот има и два гостински апартмани со приватни влезови и внатрешен двор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi