Трите најголеми љубови на Бред Пит кои се завршија катастрофално

16 декември, 2020
brad-pitt-attends-the-premiere-of-20th-century-foxs

Бред Пит е олицетворение на совршен човек. Сите мажи сакаат да бидат како него, a сите жени да бидат со него. Но, неговиот живот е проследен и со бројни скандали, разводи и зависности од цела низа опијати, па дури и неговите професионални почетоци не биле воопшто лесни. Кон крајот на 80-тите, денешниот мега популарен актер, бил буквално никој и ништо. Тој немал ниту еден долар во паричникот, а сè што поседувал во тоа време бил сонот дека еден ден ќе стане некој и нешто. Но, Бред ризикувал – само две недели пред матурата, тој се откажач од новинарството и се преселил во Лос Анџелес со заштеда од само 325 долари.

Но, актерската професија не пристигнала толку брзо, па Бред долго време ги работел најчудните работи, на пример тој бил маскота во еден објект за брза храна. Но, денес тој не гледа со срам на фактот што морал да биде облечен во ужасен жолт костим во форма на пиле. „Човек мора да јаде“, објасни во интервју за Елен Деџенерис. Потоа работел како возач на лимузина во која возел стриптизети, но оваа навидум обична работа се претворила во клучната точка за неговиот живот. Имено, една од стриптизетите присуствувала на часови по глума и го поканила Бред да се запише на нив, како што и направил, а останатото е историја. „Стриптизетите ми го спасија животот“, се пошегува Бред во серија интервјуа. Но, и покрај фактот што почнале да се појавуваат улоги во серии и филмови, тој не се снашол најдобро на љубовен план. Гвинет Палтроу е првата голема љубов на Бред, но пред тоа тој излегуваше со десетици жени. Тој ја запозна актерката на снимањето на филмот „Седум“ од 1995 година, и штом се сретна, тие се вљубија, па Бред брзо ја запроси Гвинет, но во 1997 година раскинаа. Двајцата долго ја криеја причината за раскинувањето, но неодамна актерката призна дека е премногу мала за да се омажи и дека едноставно не била подготвена.

  • „Имав 22 години кога го запознав. Тоа се премногу години да се донесе ваква важна одлука“, објасни таа.

Но, Бред брзо продолжи понатаму и започна врска со својата втора голема љубов во неговиот живот – Џенифер Анистон. Сепак, по седум прекрасни години заедно, парот одеднаш раскина, на изненадување на сите, вклучувајќи ја и самата Џенифер. Бред и Џени се запознаа уште во 1994 година и првично беа пријатели, за во 1999 година да сфатат колку се заубени. Сепак, тие се разведоа во 2005 година, и само неколку месеци по разводот и лансирањето на филмот „Господин и госпоѓа Смит“, фотографиите на Бред и Анџелина кои позираат со мноштво деца во стилот на хармонично семејство од 60-тите години го обиколија светот. Иако фотографиите се направени за промотивни цели, Џенифер ја скрши ова. Тогаш таа рече дека Бред не е тип на личност што ќе ти каже нешто во лице и дека Бред сигурно ќе каже нешто во стилот: “Тоа е само уметност„

Но, таа сè уште беше повредена од недостатокот на емпатија кон она што го преживеала, особено затоа што таа и Бред сè уште беа во брак кога почнаа да кружат гласини дека се чувствува хемијата помеѓу Бред и Анџелина.

Но, и покрај тоа што Бред зачекори во навидум среќна врска со Анџелина, тој влезе подлабоко во нејзинат борба со депресијата и алкохолот, што започна многу порано. Во таа прилика, Џенифер избега затоа што повеќе не можеше да го гледа Бред така, но сепак мораше да продолжи да работи со него, откако ја основаа заедничката продуцентска куќа План Б, која сè уште произведува одлични филмови.

Иако беше на врвот на славата и беше во врска со најубавата жена на светот, Бред се бореше со тешка форма на депресија. Ова звучи лудо, со оглед на тоа дека тој е еден од најзгодните, најпопуларните и најбогатите луѓе во светот, но самиот Бред тешко може да објасни зошто депресијата го погоди толку силно. До одреден степен, тој смета дека славата е виновна затоа што едноставно не можел да се справи со тоа, а на своите патувања, особено на оноа во Мароко, сфатил дека неговите проблеми не се ништо во споредба со оние луѓе кои живеат во тешка сиромаштија и мизерија. Токму по ова прашање, тој стана силно поврзан со Анџелина, која исто така беше сериозно погодена од гладот ​​и беспомошноста на оние што живеат во најсиромашните делови на светот кога ги запозна Затоа и двајцата беа за посвојување што е можно повеќе деца од зафатените воени земји и дадоа и продолжуваат да даваат огромни суми пари во добротворни цели. По 10 години врска, тие се венчаа, а Пит ја запроси Џоли со прстен вреден милион долари. Но, и покрај огромната љубов, која без размислување неизмерно ја повреди Џенифер и огромните деца, нивниот брак се распадна по само две години. Ова повторно го фрли во пеколот на лекови и депресија, но изгледа дека последните две години успешно излегол од тоа, а на темата брачен живот и општ неуспех во животот сега прави шеги на црвениот тепих на штета на самиот себе, наместо да ги обвинува другите за неговите пропусти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi