Турската Хурем: ‘Што ќе ми е Бред Пит? Повеќе сакам џентлемни … ‘

8 јуни, 2020
hurem

Турските таблоиди пишуваат дека, ѕвездата на серијалот „Сулејман Величествениот“, ја обвинува валканата битка на Пит со неговата поранешна партнерка, Анџелина Џоли, за старателство над деца

Мерием Узерли (36) ја одби понудата за глуми во новиот проект на турската телевизија ТРТ. Тие и понудија главна улога во серијалот „Одделени“, кој наскоро ќе започне со снимање.

View this post on Instagram

📸 @fethikaraduman

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Актерката се заблагодари и рече дека не е заинтересирана да се врати на малите екрани и дека сака да снима само за интернет платформите. Брзо се испостави дека не е единствената причина. Во последните месеци, таа се обидува да се наметне на холивудските продуценти и актери на американската А-лига. На социјалните медиуми, таа сака да се фали со фотографии со Ал Пачино, Џенифер Лопез, како и со познати модели и престижни дизајнери. Таа, исто така, стана дел од општествено одговорниот проект што ги промовира правата на жените, а Бред Пит е најистакнат меѓу членовите. Светската ѕвезда, сепак, не е омилен на Султанката Хурем. Турските таблоиди пишуваат дека таа го прекори за валкана битка со Анџелина Џоли за старателство над деца.

Мерием, како што е добро познато, немаше лесен живот. Таа стана позната по улогата на Султанка Хурем во историскиот спектакл „Сулејман Величествениот“. Освен Македонија и околните земји, серијата се емитуваше во Русија, Мароко, Обединетите Арапски Емирати, Германија и Франција. На доделувањето на “Antalya Television Awards” (еквивалентно на американската награда ЕМИ), таа освои четири статуи и тоа највредната – за најдобра драмска серија. Мерием стана ѕвезда број 1 преку ноќ, но тешко се носеше со славата. Таа се за заљуби во 17-години постариот бизнисмен Кан Атес, од кого и забремени.

View this post on Instagram

🌳 🍟 🧃 ☀️ 💕 🚲

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Првото разочарување ја фрли во депресија затоа што, наместо идниот татко со нетрпение да ги очекува вестите, Кан ја принуди да има абортус. Тој и рекол дека тој веќе има две деца со две различни жени и дека трето дете со трета жена ќе му го задуши угледот. Мерием сепак одлучи да се породи и сама да го одгледува детето. Таа веќе беше во лоша ментална состојба поради ново стекнатата слава, со која не знаеше како да се справи и тоа тешко ја погоди. Таа дури и размислувала за самоубиство. Сепак,  роди девојче, Лара, која денес е центар на нејзиниот свет. Никогаш не ја прашала поранешната љубов за помош. Тој бил изненаден кога на социјалните мрежи откри дека девојчето го има презимето на нејзината мајка. Тој се налутил на неговата поранешна свршеница затоа што таа не го консултирала за мислење при носење одлука за презимето на девојчето. Потоа се премислил и сакал да се грижи за својата ќерка. Тој исто така најави судска битка за старателство.

Сите се сеќаваме на тоа што тој рече пред да се роди Лара. Сега е предоцна да се каеме – се согласуваат пријателите на актерката. Иако се уште се на “воената нога”, Мерием сепак има фотографии со Кан на социјалните медиуми.

– Не можам да го избришам минатото, но можам да внимавам да не ги направам истите грешки во иднина. Мајчинството ме смени на подобро – заклучи Узерли.