Убавицата со необичен изглед покажа повеќе отколку што сакаше за време на проводот со дечко ѝ

20 јуни, 2020

Градите на Вини Харлоу излегоа во прв план, но таа не се грижеше премногу за тоа, ниту нејзиниот дечко Кајл Кузма.

Манекенката Вини Харлоу излезе со своето ново момче, кошаркарот Кајл Кузма, во координирани комбинации на облека, поточно жолти комбинизони, додека убавицата со необичен изглед покажа повеќе отколку што сакаше.

Имено, 25-годишната Вини носеше комбинизони само до половината, а исто така носеше и минијатурна пресечена маичка од која и „излегуваа“ градите, што убавицата очигледно не очекуваше да се случи, но не обрна премногу внимание на тоа, туку само побрза чекор пред фоторепортерите кои ги следеа. Тоа беше едно од првите излегувања за парот по карантинот на коронавирус.

Според ТМЗ, двојката е заедно уште од април, а пред него се дружеше возачот на Формула 1, Луис Хамилтон, додека минатата година, таа беше со раперот Виз Калифа. Кајл бил виден со актерката Ванеса Хаџенс пред Вини.

Вини Харлоу, чие вистинско име е Шантел Браун-Јанг, денес е успешна манекенка, а јавноста ја запозна уште во 2014 година на шоуто „America’s Next Top Model“.

Денес, од сите страни ѝ пристигнуваат бројни деловни понуди, но на почетокот не беше така. Една од причините беше тоа што Вини страда од витилиго, состојба која предизвикува депигментација на делови од кожата. Имено, кожата го губи меланинот, пигмент што ја одредува бојата на кожата, косата и очите. Се јавува кога клетките што произведуваат меланин умираат или повеќе не произведуваат меланин, предизвикувајќи бели дамки со неправилна форма да се појават на кожата.

Но, и покрај фактот дека скоро целото нејзино тело е покриено со бели дамки, оваа 25-годишна девојка зрачи со самодоверба и затоа е пример за многу девојки, а може да се пофали и со титулата ангел на „Victoria’s Secret“.