Убавиците ја прекинаа двегодишната врска

9 мај, 2020
Насловна

Манекенкатa и актерка, 27-годишната Кара Делевиње раскина со својата девојка, актерката Ешли Бенсон по двегодишна врска, пренесува магазинот „People“. Кара и Ешли предизвикаа гласини дека биле во љубовна врска во 2018 година откако се бакнале на аеродромот во Лондон, а врската била потврдена една година подоцна, а неодамна се венчале.

Во август минатата година, тие застанаа пред олтарот. И двете беа облечени во црно, а Ешли носеше букет. Тие не го организираа славењето на свадбата, но се упатија кон хотелската соба да го прослават првиот ден како сопруга и сопруга.

https://www.instagram.com/p/B89carHBU9J/?utm_source=ig_web_copy_link

„Тие беа сигурни во она што го прават и беа сигурни во она што тие си значеле меѓусебно“, рече Мајкл Кели, сопственик на капелата каде што се венчале.

„Кара и Ешли порано имаа подеми и падови, но овој пат навистина заврши“, рече изворот.

Патем, сексуалноста на Карина се шпекулира долго време, а младата манекенка откри само што чувствува навистина со нејзината врска со Ешли.

„Мажите ме повредија повторно и повторно, но јас не станав геј заради тоа“, рече Кара. Пред еден месец девојките посвоија две кучиња, па некои фанови на парот сè уште не веруваат дека распадот е точен, и покрај бројните тврдења на луѓе блиски до нив. Тие чекаат да потврдат дека е готово, а се уште не го сториле тоа.