Убавината како имот: Славните личности кои си го осигурале своето тело

30 мај, 2020
lepota_kao_imovina

Што најмногу ви се допаѓа кај вашиот изглед? Очи? Нос? Или можеби усни? Дали некогаш сте размислувале да ги осигурате? На крајот на краиштата, ако нешто им се случи, можете да го добиете. Ако не морално, тогаш сигурно материјално.

Тоа е токму она што го направија некои познати личности. Се чини дека одредени делови од телото прават не само убавина, туку и вредна сопственост. Во случај на штета поради која можат да ја загубат работата и нивниот посебен статус, познати личности решија да го осигурат своето тело.

ЏУЛИЈА РОБЕРТС

Која е најатрактивната карактеристика на оваа актерка? Бујна коса? Витка фигура? Најистакнатиот атрибут, барем според нејзино мислење, е нејзината незаборавна широка насмевка, што осигурителната компанија ја процени на 30 милиони долари.

МАДОНА

И покрај фактот дека е пејачка, актерка и режисерка, а не манекенка од одлично списание, Мадона ги осигурала градите за два милиони долари! Значи, ако нешто се случи на овој дел од телото, таа има право да бара надомест на штета и не само што може да се врати во првобитната форма, туку може и значително да ја подобри нејзината финансиска состојба.

МАРАЈА КЕРИ

Поп дивата Мараја Кери, исто така, одлучи да ги осигура своите убави нозе. Според извештаите на западните медиуми, износот на осигурување во нејзиниот случај е навистина неверојатен – милијарда долари! Да, ова не е грешка.

РИЈАНА

https://www.instagram.com/p/B4S9duFBsIa/?utm_source=ig_embed

Ријана е најпознатата и најпосакуваната жена на светот. Нејзините тенки нозе се наоѓаат на кориците на многу списанија и музички видеа, така што нема да изненади никого што ги осигурала за повеќе од милион долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi