Уценет со порно снимка: Лавеци со оваа убавица е на мета од хакер

18 мај, 2020
Naslovna

Поранешниот член на фудбалската репрезентација на Аргентина, Езекиел Лавеци се нашол под напад на хакери кои го уценувале со секси видео од него и неговата девојка Наталија Борхес, заканувајќи се дека ако не им плати 5000 евра, ќе објави се!

View this post on Instagram

Dreaming…

A post shared by Natalia Borges (@natalia_borges) on

Аргентинските медиуми пишуваат дека споменатата двојка веќе контактирала со адвокатите и се обидуваат да најдат начин за излез од оваа ситуација во која се најдоа.

View this post on Instagram

Last day in Brasil spent in the best way! 💙❤️

A post shared by Natalia Borges (@natalia_borges) on

Лавеци и Борхес, кои во моментов се наоѓаат на Карибите, каде поминале целосна изолација „наметната“ од пандемијата на коронавирус, се во контакт со адвокатите и се обидуваат да најдат решение.